16. EFC (European Federation of Corrosion) Uluslararası Korozyon Sempozyumu KORSEM'20, her iki yılda bir Türkiye Korozyon Derneği ile bir Türk üniversitesinin organize ettiği Sempozyumlar serisinin 16. si olup, 24-26 Eylül 2020 tarihlerinde Konya-Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Türkiye Korozyon Derneği ile birlikte düzenlenecektir.

Korozyon Sempozyumlarının amacı, korozyon ve korozyon kontrolü alanındaki en son teorik, deneysel ve ticari gelişmelerin paylaşılarak etkin bir şekilde tartışıldığı bir platform oluşturmaktır. 16. Uluslararası Korozyon Sempozyumu'nda, daha önceki toplantılardan farklı olarak, organik bazlı hidrokarbon yakıtların (ham petrol, doğal gaz vb.) dağıtım ve taşınımının önemini ve organik bazlı hidrokarbon yakıtların mikroorganizmalardan kaynaklanan korozyonunun taşıma boru hatlarında karşılaşılan bir sorun olduğunu vurgulamak  amacıyla organik bazlı hidrokarbon yakıtların mikroorganizma korozyonu  üzerine bir oturum düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca depremler nedeniyle hasar gören ve yıkılan yapılara da dikkat çekmek için ülkemizde gündem teşkil eden "Betonda Demirin Korozyonu" nun neden olduğu tehlikelerin ele alınması hedeflenmektedir.

16. Uluslararası Korozyon Sempozyumu ile korozyonun mühendislik uygulamalarında sebep olduğu problemlere dikkat çekmek, korozyonu azaltmak için geliştirilen yeni tekniklerin ve mühendislik çözümlerinin daha iyi anlaşılmasını teşvik etmek amaçlanmaktadır. 16. Uluslararası Korozyon Sempozyumu düzenleme kurulu korozyon konularında dünyaca ünlü akademisyenleri, araştırmacı ve uygulamacı mühendis ve teknisyenleri ve aynı zamanda farklı korozyon konularında aktif olarak çalışanları sempozyuma çekmek için her türlü gayreti göstermektedir. 

 

© copyright 2013 -